Szkolny Konkurs Plastyczny "Korzyści z czytania i szlaków zdobywania" pokazał, że nasi uczniowie mają talenty artystyczne i pasje. Prace wykonane różnymi technikami zachwycają oryginalnością i pomysłowością. Zbyt wielkim trudem okazało się wyodrębnienie jednego laureata, dlatego też wszystkim uczestnikom przyznane zostało pierwsze miejsce. Są to: Julia i Nikola z klasy 4 oraz Oskar i Dominika z klasy 6. Gratulujemy!
Za pomoc w realizacji i wsparcie konkursu nagrodami dziękujemy Wydawnictwu Znak oraz Wydawnictwu Grupa Omega.
Dzień POMARAŃCZOWEJ ENERGII za nami. Było energetycznie, kolorowo, słodko. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zechcieli włączyć się w super inicjatywę.
Regularne czytanie przynosi wiele korzyści. Wzmacnia rozwój intelektualny, poszerza wiedzę, zwiększa zasoby leksykalne. Czytanie wymaga skupienia uwagi i zapamiętywania wielu informacji, co stanowi przy okazji skuteczny trening pamięci. Rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także pozwala lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje.
Z propagowaniem czytelnictwa w naszej szkole jednoczy się misja Wydawnictwa Grupa Cogito (https://grupacogito.pl/), by dostarczać dzieciom i młodzieży najwyższej jakości czasopisma wzmacniające ich rozwój ogólny, inspirujące do działania i kreatywnego spędzania czasu wolnego. Zapraszamy naszych uczniów do zapoznania się z nimi, a Wydawnictwu dziękujemy za przesłanie egzemplarzy z serii „Kumpel”, „Victor Junior”, „Victor”. Część z nich trafi do puli nagród w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Korzyści z czytania i szlaków zdobywania."
W piątek załóż coś pomarańczowego i przyłącz się do akcji Pomarańczowa Energia - stop osamotnieniu dzieci. Będziemy tańczyć, grać, dzielić się dobrym słowem
Szanowni Państwo!
21.10.2024 r. w naszej szkole obchodzimy święto szkoły. Czcimy w tym dniu naszego patrona św. Jana Kantego a także tradycyjnie jest to dzień przyjęcia w poczet społeczności uczniowskiej klasy I (pasowanie na ucznia).
Program uroczystości:
8:45 - zbiórka przed wejściem głównym i przemarsz ze sztandarem na mszę św.
9:00 - msza święta
10:00 - spotkanie na sali gimnastycznej - uroczysty apel i pasowanie na ucznia dla naszych pierwszoklasistów
zakończenie ok. 11:30
W tym dniu 21.10. (poniedziałek) nie działa stołówka szkolna ani świetlica. Jest to dzień wolny dla wszystkich uczniów (po zakończeniu części oficjalnej).
Serdecznie Państwa pozdrawiam - dyrektor szkoły - Stanisław Droździk.
Na Szkolny Konkurs Plastyczny "Jesienny pejzaż górski" uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe, staranne, niezwykle kreatywne, oddające piękno górskich krajobrazów prace. Wszyscy zostali laureatami. W pierwszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyli: Adam z klasy 1 oraz Filip z klasy 3. W drugiej kategorii pierwsze miejsce przyznano Julii i Martynie z klasy 4. Dominika i Oskar to zdobywcy 1 miejsca w trzeciej kategorii wiekowej. Gratulujemy!
Za pomoc w realizacji i wsparcie konkursu nagrodami w postaci puzzli serdecznie dziękujemy firmie KALMO (https://kalmo.pl/).
W dniu 14 października uczniowie klasy 4 wzięli udział w warsztatach z majsterkowania organizowanych przez firmę Castorama z Bielska-Białej w ramach projektu "Eco Majsterkowo." Dzieci wykonały własnoręcznie pamiątkowe obrazy ukazujące jesienne drzewa z wykorzystaniem różnych technik artystycznych. Ponadto wzięły udział w pogadance na temat segregacji odpadów oraz odgadywały ukryte w pudełku śmieci.
Serdeczne dziękujemy Panom: Jarosławowi Kopciowi i Łukaszowi Koniorowi - przedstawicielom firmy, za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów w miłej atmosferze.
Kolejne spotkanie integracyjne za nami, nieprzerwanie od 2006r.
Jak stwierdził Gary Snyder, natura nie jest miejscem do odwiedzenia, bowiem to nasz dom. Stanowi bowiem źródło zdrowia, siły, inspiracji, harmonii i szczęścia.
Spędzanie czasu na świeżym powietrzu wiąże się z licznymi korzyściami dla zdrowia, takimi jak mniejsze ryzyko chorób przewlekłych, wyższa sprawność motoryczna i odporność, zredukowany wpływ stresu. Ekspozycja na środowisko naturalne rozwija dzieci poznawczo. Stają się one bardziej spostrzegawcze i kreatywne. Doświadczanie przyrody koreluje z rozwojem wyobraźni i ciekawości świata, a także z motywacją do uczenia się przez całe życie.
Jednym ze sposobów powstrzymania degradacji środowiska naturalnego jest zwracanie uwagi na walory przyrodnicze. Ich dostrzeganie mimowolnie wzbudza w nas chęć jej ochrony.
Aby wyróżnić piękno okolic, w których zlokalizowana jest szkoła, zorganizowany został Szkolny Konkurs Plastyczny “Jesienny pejzaż górski.”
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„JESIENNY PEJZAŻ GÓRSKI”
I CELE
II ADRESACI
Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich oddziałów szkoły.
III ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU
1. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej:
- przedstawiającej walory górskich krajobrazów,
- wykorzystując przede wszystkim opadłe, kolorowe, jesienne liście różnych gatunków drzew,
- stosując format A3,
- wykorzystując ewentualnie inne niż liście dary lasu (np. gałązki, szyszki, suszone kwiaty).
2. Kryteria oceny:
- zgodność z tematem,
- pomysłowość i staranność wykonania.
3. Termin składania prac konkursowych: do 15 października 2024 r.
Osoba odpowiedzialna za zbieranie prac: Joanna Żyrek.
4. Rozstrzygnięcie nastąpi w 3 kategoriach wiekowych:
- klasy 1-3,
- klasy 4-6,
- klasy 7-8.
IV NAGRODY
Puzzle, których fundatorem jest firma KALMO (https://kalmo.pl/).
Czytanie niesie za sobą niepomierne korzyści. Wzbogaca zasoby słownictwa, rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty poznawcze, zmniejsza stres, pozwala się zrelaksować. Sprawia również, że człowiek lepiej rozumie, co myślą i czują inni, a zatem ma większą zdolność do empatii.
Oczywistą kwestią jest także to, że mózg, jak i reszta ciała, potrzebuje ćwiczeń i treningu. Czytanie to jedna z metod na poprawę pamięci, koncentracji, kreatywnego myślenia.
W ramach propagowania czytelnictwa w naszej szkole zorganizowany został konkurs “Korzyści z czytania i szlaków zdobywania.”
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„KORZYŚCI Z CZYTANIA I SZLAKÓW ZDOBYWANIA”
I CELE
II ADRESACI
Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich oddziałów szkoły.
III ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU
1. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej będącej projektem autorskiego czasopisma popularnonaukowego- promującego przyrodę, turystykę, kulturę, historię Międzybrodzia Bialskiego.
Projekt okładki czasopisma powinien zawierać:
-tytuł czasopisma,
-tytuły artykułów w nim zamieszczonych (wskazujących, czego można się z czasopisma dowiedzieć)
-grafikę nawiązującą do treści,
-własne pomysły.
2. Wytyczne:
- format A3,
-dowolna technika artystyczna.
3. Kryteria oceny:
- zgodność z tematem,
- pomysłowość i staranność wykonania.
4. Termin składania prac konkursowych: do 25 października 2024 r.
Osoba odpowiedzialna za zbieranie prac: Joanna Żyrek.
5. Rozstrzygnięcie nastąpi w 3 kategoriach wiekowych:
- klasy 1-3,
- klasy 4-6,
- klasy 7-8.
IV NAGRODY
Książki ufundowane przez Wydawnictwo Znak.
Szanowni Państwo!
Wszyscy rodzice wiedzą jak długo borykaliśmy się z remontem piłkochwytów na boisku zewnętrznym. Pomimo starań i zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, którzy starali się pomóc w realizacji tego zadania ciągle napotykaliśmy różnego rodzaju trudności. Najpierw były to problemy ze znalezieniem finansów a później wykonawcy tego zadania. Nie będę pisał o szczegółach bo dziś są one już nieistotne ale Rada Rodziców i radni poprzedniej kadencji – pani Jolanta Waluś Florczak i pan Krzysztof Stwora wiedzą doskonale ile trudu włożono w próbę załatwienia tej sprawy.
Cieszę się jednak, że dziś temat jest już zamknięty. Dlatego pozwalam sobie na skierowanie gorących podziękowań pod adresem wykonawców tego zadania. Dziękuję firmie pana Damiana Duraja, jemu osobiście i jego współpracownikom panom Danielowi Durajowi i Mateuszowi Wojtyle. Dziękuję za sprawne, rzetelne i terminowe wykonanie zadania. Firma spisała się znakomicie a my możemy się cieszyć, że nasze boisko znów może być używane a przede wszystkim nie straszy swoim wyglądem. Pragnę podziękować jeszcze jednej osobie, naszej obecnej radnej, pani Annie Pawełek. To dzięki zainteresowaniu tematem pani Ani nawiązaliśmy kontakt z firmą i udało się szybko przeprowadzić całą inwestycję.
Jeszcze raz gorące podziękowania dla wszystkich, którzy udzielali nam wsparcia i mam nadzieję, że nadal będą mieli ochotę to robić. W imieniu społeczności szkolnej dziękuję za wszystko – dyrektor szkoły – Stanisław Droździk.
Drodzy Rodzice,
naszym marzeniem jest odświeżenie zasobów bibliotecznych, uzupełnienie regałów książkowych współczesnymi tytułami.
Recykling jest w modzie i w związku z tym nasza prośba.
Jeśli mają Państwo w domu Wam niepotrzebne książki, które są w dobrym stanie, być może lektury szkolne, ciekawe książki młodzieżowe, słowniki, tytuły popularnonaukowe, słowem książki, po które z chęcią sięgnie nasza młodzież, zapraszamy do oddania do biblioteki szkolnej. Będziemy bardzo wdzięczni:)
PIERWSZE ZEBRANIE Z RODZICAMI W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2024/2025
12 września o godz. 17.00
PORZĄDEK ZEBRANIA
- spotkanie ogólne z Dyrektorem Szkoły
- spotkanie z Wychowawcami
- spotkanie Rady Rodziców z Dyrektorem
Drodzy Rodzice!
Rozpoczynamy nowy Rok Szkolny 2024-25.
02.09.2024 r. o godz. 8:00 odbędzie się msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego, na którą zapraszam
wszystkich uczniów i rodziców. O godz. 9:00 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego na sali
gimnastycznej w naszej szkole. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do przydzielonych
sal szkolnych. Uczniów klasy I zapraszamy wraz z rodzicami.
Wychowawcą klasy I będzie pani Joanna Wawak, wychowawstwo klasy 4 obejmuje pani Jolanta Jurasz a
w związku ze zmianami organizacyjnymi w szkole wychowawstwo klasy 6 przejmuje pani Grażyna Oleś.
W pozostałych klasach pracę kontynuują dotychczasowi wychowawcy.
Rozpoczynamy ten rok szkolny z zakończonymi remontami w szkole. Pozostają nam jeszcze do
wykonania pewne pracy w otoczeniu szkoły ale one nie wpłyną na dezorganizację pracy szkoły.
Serdecznie Państwa pozdrawiam i życzę Państwu oraz sobie aby nadchodzący rok szkolny, pomimo
różnych trudności z jakimi się zetkniemy był dobrym i spokojnym rokiem dla Waszych dzieci i szkoły. Z
poważaniem – dyrektor szkoły – Stanisław Droździk.