W zakładce dokumenty szkoły dodane zostało zapytanie ofertowe, na rok 2025, dotyczące dostawy produktów z zakresu żywienia. Stosowne dokumenty do pobrania w zakładce dokumenty szkoły - zapytanie ofertowe - żywienie 2025.
21. listopada w naszej szkole odbył się I etap XXX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, do którego przystąpiło 7 uczniów. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach" i obejmowała wiedzę z zakresu Dziejów Apostolskich.
Do kolejnego etapu, który odbędzie się w styczniu w Bielsku-Białej, zakwalifikowali się Weronika, Bartek i Julia z klasy 8b.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!
Uczestniczymy nadal w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej "Kino Szkoła". Klasy I-III obejrzały niezwykle ciepłą animację "Nierozłączni" o sile więzi z innymi, ale też o odwadze do bycia sobą i samoakceptacji.
Klasy IV-V powróciły do tematu "Każdy jest wyjątkowy. Empatia zamiast hejtu". Po prelekcji obejrzeli film "Lars jest LOL"
W konkursie pt. "Szkolny Mistrz Łamigłówek" wzięło udział 15 duetów. Pierwsze miejsce zdobyły uczennice z klasy 5: Basia i Marysia. Drugie miejsce ex aequo zajęli Adam i Gabriel z klasy 8a oraz Filip (8b) i Leon (8a). Trzecie miejsce zdobyli Wiktor i Kacper z klasy 8a. Gratulujemy.
Za nagrody dla laureatów dziękujemy serdecznie Wydawnictwu Nasza Księgarnia (https://nk.com.pl/), a za naklejki świąteczne dla wszystkich uczestników firmie Kunke Poligrafia (https://www.kunke.pl/).
W dniu 21 listopada odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z dzielnicowym, panem Krzysztofem Dunatem. Celem było omówienie bezpiecznej drogi do szkoły i zagrożeń, które mogą spotkać dzieci, tj. groźny pies, złodziej czy porywacz. Omówiono również zasady ruchu drogowego, znaczenie noszenia odblasków oraz bezpieczeństwo przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie otrzymali odblaski na rękę.
W dniu 6 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski pt "Kocham Cię Polsko".
Wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali, a jury z trudem wyłoniło laureatów
W kategorii klas I-III
Miejsce I - ex aequo Wojciech Drzewicki oraz Franciszek Motulewicz
Miejsce II - Kacper Nowok
Miejsce III - Liliana Pirecka
W kategorii klas IV - VIII
Miejsce I - Barbara Drewniak
Miejsce II - Karolina Czesak
Miejsce III - ex aequo Zuzanna Laszczak i Kamila Biegun
Serdecznie gratulujemy!!
Składamy również ogromne podziękowania głównemu sponsorowi nagród oraz Radzie Rodziców za wsparcie
Nowa galeria Kreatywni uczniowie klasy IV została dodana do albumu fotograficznego
Niezwykła lekcja fleksografii i przędzenia liter na lekcjach języka polskiego w klasie 4. Uczniowie w nagrodę otrzymali... kolorowe piegi.🔴🟠🟡🟢🔵
Ciągle rozwijająca się cywilizacja stwarza różnego rodzaju zagrożenia. Media codziennie donoszą o wypadkach z udziałem dzieci i dorosłych: komunikacyjnych, przy pracy, na wakacjach, w szkołach, ale i o katastrofach, do których doszło w wyniku ludzkiego działania oraz pod wpływem niszczycielskich sił natury. Codziennie zdarzają się też nagłe zachorowania. Tak dochodzi do sytuacji, w których życie człowieka niespodzianie znajduje się w rękach przypadkowych świadków zdarzenia. Dzięki odpowiedniej wiedzy i umiejętnościom mogą oni uratować komuś życie nie dysponując żadnym specjalnym sprzętem.
Projekt „Ratuj życie – to proste! jest realizowany na terenie Powiatu Żywieckiego. Zajęcia edukacyjne w zakresie pierwszej pomocy dla 3 000 uczniów są organizowane w placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie Powiatu Żywieckiego.
Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy są realizowane jako zadanie publiczne w zakresie Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pn. Edukacja dla bezpieczeństwa – 25 lat Polski w NATO poprzez realizację zadania publicznego „Ratuj życie – to proste!”.
Zadanie publiczne jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.