• POMÓŻMY DZIECIOM POZNAWAĆ ŚWIAT

      Szkoła realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach           Europejskiego Funduszu Społecznego POMÓŻMY DZIECIOM POZNAWAĆ ŚWIAT.

    Szczegóły na: gzo.com.pl/index.php?page=o-projekcie

  • Witaj szkoło!

    Witaj szkoło!

    Jeszcze tylko kilka dni i ...... znów za rok będą wakacje :). A tymczasem zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tym razem jest to już rok 2010/2011. Msza św. godz.8.00, przemarsz do szkoły, spotkanie na sali gimnastycznej, przejście do klas i spotkanie z wychowawcą.  Do zobaczenia

  • KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

    1 WRZEŚNIA 2010r.

                      ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    23-31 GRUDNIA 2010 r.

                              ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

    17 STYCZNIA-30 STYCZNIA 2011 r.

                                                    FERIE ZIMOWE

    21-26 KWIETNIA 2011r.

                  WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

    22 CZERWCA 2011r.

                              ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  • 219 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole.

    Wiwat naród, wiwat król, wiwat wszystkie stany!

    Jak każdego roku  społeczność naszej szkoły uczciła rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie tak nowoczesnej, spisanej konstytucji.

    Z tej okazji dla uczniów odbyła się niecodzienna lekcja historii, którą przygotowali uczniowie klasy II b gimnazjum pod kierunkiem nauczycielek: mgr Jolanty Jurasz i mgr Agnieszki Prochot-Zoń.

     

    Galerię zdjęć z uroczystości zamieszczono w albumie fotograficznym.

  • 10 kwietnia 2010 r.

    ZADUMA.......

    Życie i śmierć, zawsze razem,
    tak blisko jak dzień i noc,
    Lecz nie wiesz, kiedy ta druga,
    pokaże Ci swoją moc.
    Dlatego żyj jak najpiękniej,
    by w chwili, gdy pęknie nić,
    pozostać ciepłym wspomnieniem
    dla tych, co mogą wciąż żyć....

    Módlmy się za Ofiary tej strasznej tragedii i łączmy się z Ich rodzinami w bólu....!

  • Ferie zimowe

    12.02.2010 Od 15 lutego - 28 lutego 2010

    Drodzy Uczniowie!
    Z okazji ferii zimowych życzymy Wam bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

    Wierzymy, że wrócicie do swoich szkolnych obowiązków zdrowi, pełni sił i chęci do pracy i nauki.
  • 21.12.2009 Gdy przyjdą święta w srebrnej bieli.
    Gdy Stary Rok w Nowy się zmieni.
    Przy tej pięknej sposobności i My życzymy Wam radości.
    Aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było.
    Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu
    radosnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2010
    wszystkim uczniom życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
  • SZKOLNE MIKOŁAJKI

    04.12.2009 Życiorys św.Mikołaja

    Przez wiele lat św. Mikołaj należał do najbardziej znanych i czczonych w Kościele świętych. Dopiero w wiekach średnich palmę pierwszeństwa w popularności odebrał mu św. Antoni z Padwy (? 1231). Greckie imię Mikołaj znaczy etymologicznie tyle, co "zwycięski lud". Ma ono wiele odmian: Nikolas, Niklas, Klaus, Mikulasz, Miklos, Nichol itd. To również świadczy o popularności naszego świętego. I trzeba przyznać, że wśród 16 świętych, 6 błogosławionych i 1 błogosławionej, którzy się po nim pojawili, nie ma głośniejszego i opromienionego większą od niego chwałą. Urodził się prawdopodobnie w mieście Patara w Licji (Azja Mniejsza) ok. 270 roku. Był jedynym dzieckiem zamożnych rodziców, uproszonym ich gorącymi modłami. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale także uczuleniem na niedolę bliźnich. Po śmierci rodziców, swoim znacznym majątkiem, chętnie dzielił się z potrzebującymi. Tak np. ułatwił zamążpójście trzem córkom zubożałego szlachcica, podrzucając im skrycie pieniądze. O tym wydarzeniu wspomina Dante w swoim eposie. Wybrany na biskupa miasta Miry (obecnie Demre) podbił sobie serca wiernych nie tylko gorliwością pasterską, ale także troskliwością o ich potrzeby materialne. Cuda, które czynił, przysparzały mu większej jeszcze chwały. Kiedy cesarz Konstantyn I Wielki skazał trzech młodzieńców Miry na karę śmierci za jakieś wykroczenie, nieproporcjonalne do aż tak surowego wyroku, św. Mikołaj udał się osobiście do Konstantynopola, by uprosić dla swoich wiernych ułaskawienie. Kiedy indziej miał swoją modlitwą uratować rybaków w czasie gwałtownej burzy od niechybnego utonięcia. Dlatego odbiera cześć również jako patron marynarzy i rybaków. W czasie zarazy, jaka nawiedziła także jego strony, usługiwał zarażonym z narażeniem własnego życia. Podanie głosi, że św. Mikołaj wskrzesił trzech ludzi, zamordowanych w złości przez hotelarza za to, że mu nie mogli wypłacić należności. Grzegorz I Wielki w żywocie św. Mikołaja podaje, że w czasie prześladowania, jakie wybuchło za cesarza Dioklecjana i Maksymiana (pocz. wieku IV) święty został uwięziony. Uwolnił go dopiero edykt mediolański w roku 313. Święty Mikołaj uczestniczył także w pierwszym soborze powszechnym w Nicei (325), na którym potępione zostały przez biskupów błędy Ariusza. Po długich latach błogosławionych rządów święty odszedł po nagrodę do Pana 6 grudnia (stało się to między rokiem 345 a 352).

    6 grudnia to data znana wszystkim, nie tylko najmłodszym- to MIKOŁAJKI.

    4 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj, który obdarował słodkimi upominkami wszystkich uczniów. Tych, którym zabrakło słodkości z czerwonego worka Mikołaj obdarował.... szerokim uśmiechem i serdecznym słowem.Wizyta Św.Mikołaja została poprzedzona występem Koła Teatralnego, którego członkowie zaprezentowali się w pięknym i pouczającym przedstawieniu pt. " Czerwony Kapturek szuka księcia"

    Zdjęcia zamieszczono w zakładce- album fotograficzny
  • CMENTARZ W DNIU ZMARŁYCH

    29.10.2009 Święto Zmarłych to okazja do zadumy i refleksji. Wspominamy tych, którzy odeszli. Pragniemy dać dowód, że pamięć o nich trwa w naszym sercu. Przygotowania do tego święta rozpoczynają się zwykle dużo wcześniej. Rodzina porządkuje groby swych bliskich. W Dniu zmarłych cmentarz wypełnia się ludźmi. Na każdym grobie zapala się znicze. Płomień oświetla twarze stojących w zadumie osób. Symbolizuje on wieczną pamięć o tych, którzy zmarli. Na zawsze pozostaną oni w pamięci swej rodziny i przyjaciół. Wzdłuż alei cmentarza przewija się mnóstwo ludzi, aż do zmroku. Każdy spieszy odwiedzić miejsca spoczynku swych najbliższych. Mimo ciszy, jaka panuje dokoła- cmentarz ożywa tego dnia barwami kwiatów i zielenią liści. Zwłaszcza o zmroku, gdy płoną znicze, cmentarz wygląda niezwykle i tajemniczo. Późnym wieczorem pustoszeje. Ludzie rozchodzą się do swych domów, ale symboliczny płomień długo jeszcze będzie świecić w dowód pamięci o tych, co odeszli.

  • Profilaktyka grypy wirusowej i nowej grypy A ( H1N1) v

    05.10.2009

    W okresie zwiększonej zachorowalności na grypę należy szczególnie pamiętać o zasadach dotyczących zarówno, stylu życia, jak też prostych czynnościach higienicznych, które mogą uchronić przed zachorowaniem.

    Grypa sezonowa jest ostrą chorobą wirusową, która przenosi się drogą kropelkową bądź przez kontakt bezpośredni z zakażoną osobą lub ze skażonymi powierzchniami. Charakterystyczny jest dla niej gwałtowny początek. W ciągu 24 -48 godzin od zakażenia pojawiają się pierwsze objawy: wysoka gorączka(nawet do 39,5˚C), dreszcze, bóle mięśniowo- stawowe, ból gardła, ból głowy, kaszel, ogólne osłabienie i katar. U niektórych chorych, zwłaszcza u dzieci może wystąpić biegunka i bóle brzucha

    Nowa grypa jest chorobą układu oddechowego, która przenosi się również drogą kropelkową bądź przez kontakt bezpośredni z zakażoną osobą lub ze skażonymi powierzchniami i wywołuje podobne objawy jak grypa sezonowa. Ludzie nie mają wykształconej odporności na tego wirusa grypy lub jest ona niewystarczająca.

    Zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia

    1. Odpowiedni ubiór – ubieranie się odpowiedni do pogody (organizm nie może się przegrzewać i pocić jak również

    wyziębiać) Szczególnie należy zwrócić uwagę na okrycie głowy i tułowia w okolicach nerek, jak również na ciepłe

    nieprzemakalne buty.

    2. Urozmaicona dieta bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały- w diecie nie powinno zabraknąć białka( chude

    mięso, drób, jaja, ryby i ser) oraz witamin (świeże owoce warzywa). Należy pić dużo wody, a także mleka i napojów

    mlecznych. Bardzo ważne jest regularność posiłków w ciągu dnia.

    3. Aktywność fizyczna i zabawa – zaleca się aby codziennie ,niezależnie od pogody spędzać przynajmniej godzinę na

    podwórku.

    4. Sen i odpoczynek – Optymalna dawka nocnego odpoczynku dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 9-11 godz. na dobę

    5. Higiena- utrzymywać higienę osobistą i otoczenia; zawsze mieć przy sobie jednorazowe chusteczki higieniczne i

    systematycznie oczyszczać nos z wydzieliny.

    Profilaktyka i działania podczas występowania zachorowań na grypę w domu:

    · Obserwować domowników wykazujących objawy grypopodobne.

    · Myć ręce mydłem pod bieżącą, ciepłą wodą prze 20-3- sekund, także między palcami wielokrotnie w ciągu dnia (należy

    pokazać dzieciom jak to robić)

    · Zadbać by dziecko miało zawsze przy sobie jednorazowe chusteczki higieniczne do nosa

    · Unikać przebywania wśród ludzi, którzy wykazują objawy grypopodobne

    · Spędzać z dzieckiem czas aktywnie na świeżym powietrzu

    · Wietrzyć zamknięte pomieszczenia 3-4 razy dziennie ( każdorazowo przez 10min)

    · Zadbać o porządek w mieszkaniu, szczególnie w kuchni i łazience

    · W przypadku zachorowania należy pozostać w domu i skontaktować się z lekarzem rodzinnym ( o sposobie i czasie

    leczenia pacjenta zadecyduje lekarz)

    · Unikać dotykania palcami ust nosa i oczu

    · Zasłaniać nos jednorazową chusteczką higieniczną podczas kichania i usta podczas kasłania, wyrzucać ją do kosza po

    jednorazowym użyciu

    · W przypadku braku chusteczek kasłać i kichać w rękaw w okolicy łokcia, nie w dłonie

    · Umyć ręce pod bieżącą woda po kasłaniu lub kichaniu

    · Zachować odległość (1-2 metry) od innych osób podczas kichania i kasłania

    · Zaniechać bliskich kontaktów z osobą chorą (np. uścisków, pocałunków)
  • Wakacje!!!

    19.06.2009

    Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje. czas odpoczynku od książek, zeszytów, szkoły, porannego wstawania. Wielu z was będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszej Ojczyzny. Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze - pozostaną na zawsze najpiękniejszymi wakacyjnymi wspomnieniami młodości. Wielu z Was pozostanie w domu – jesteśmy przekonani, że i w najbliższej sercu okolicy odkryjecie wiele ciekawych miejsc, do których zawsze będziecie powracać. Życzymy wszystkim, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
  • Wycieczka do Warszawy

    06.06.2009 Wycieczki do stolicy Polski cieszą się niezwykłą popularnością wśród młodzieży szkolnej, ale nie tylko.
    Zniszczona niemal doszczętnie w czasie II wojny światowej dziś świeci blaskiem i przyciąga rzesze turystów z całego świata.
    Warszawa to również centrum polityczne i biznesowe naszego kraju, co widać niemal na każdym kroku w ścisłym centrum stolicy.
    Jeżeli ktoś jednak pragnie ciszy i wytchnienia od ciągłego życia w biegu, koniecznie musi się wybrać do Parku Łazienkowskiego i Wilanowa, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem.

    W dniach 3,4 i 5 czerwca uczniowie klas gimnazjalnych wyjechali na wycieczkę do Warszawy.
    Bogaty plan zwiedzania stolicy został zrealizowany w 100%, a przedstawiał się następująco:
    I DZIEŃ
    1) Wyjazd z Międzybrodzia
    2) Pałac w Wilanowie
    3) Przejazd metrem do centrum
    4) Pałac Kultury i Nauki
    5) Muzeum Wojska Polskiego
    II DZIEŃ
    1)Łazienki
    2) Grób Nieznanego Żołnierza
    3)Muzeum Powstania Warszawskiego
    4)Cmentarz na Powązkach
    5)Pawiak i tereny Getta
    6) Galeria Złote Tarasy
    III DZIEŃ
    1) Stare Miasto
    2) Zamek Królewski
    3) Powrót do Międzybrodzia

    Fotorelacja z wycieczki w albumie fotograficznym.
  • Wycieczka klas I i klasy III szkoły podstawowej

    01.06.2009 1 czerwca klasy I i klasa III uczestniczyły w wycieczce do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.Zwiedziły skansen wsi nadwiślańskiej, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych
    "Nie święci garnki lepią" oraz odwiedziły ruiny średniowiecznego zamku w Lipowcu. Pogoda dopisała i wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym szkoły.
  • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

    31.03.2009 23 kwietnia br. klasa III SP przystąpi do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty organizowanego specjalnie szkół podstawowych z całej Polski przez Wydawnictwo
    Pedagogiczne OPERON i Gazetę Wyborczą.Dla trzecioklasistów będzie to pierwszy w życiu egzamin.
    Więcej informacji na stronie www.sprawdzian.operon.pl
  • Sprawdzian klas 6

    23.03.2009 Regulamin sprawdzianu

    1. Sprawdzian klas szóstych odbędzie się 2 kwietnia 2009 roku.
    2. Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.
    3. Uczniowie klas szóstych przychodzą do szkoły o godzinie 8.20 i po zmianie obuwia ustawiają się w kolejności kodów (jak w dzienniku) przed salą gimnastyczną.
    4. O godzinie 8.30 zdający wchodzą pojedynczo na salę gimnastyczną i zajmują wyznaczone miejsca.
    5. Każdy uczeń powinien mieć przy sobie ważną legitymację szkolną i okazać ją, gdy zostanie o to poproszony.
    6. Sprawdzian rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9.00. Uczniowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni do sali egzaminacyjnej po rozdaniu zestawów egzaminacyjnych.
    7. Po otrzymaniu zestawu zdający na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego ma obowiązek sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny. Braki zgłasza natychmiast przewodniczącemu zespołu nadzorującego i otrzymuje kompletny zestaw.
    8. Zdający zapisuje na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego swój kod i datę urodzenia na pierwszej stronie testu i na karcie odpowiedzi.
    9. Uczniowie zapoznają się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego. W razie wątpliwości mogą poprosić o jej wyjaśnienie członków zespołu nadzorującego. Nie można w tym czasie czytać zadań ani ich rozwiązywać! Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą odpowiadać na pytania dotyczące zadań.
    10. Po zakończeniu powyższych czynności wstępnych na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego uczniowie rozwiązują zadania. Czas rozpoczęcia i zakończenia pracy jest zapisany w widocznym dla zdających miejscu.
    11. Sprawdzian trwa 60 minut (od momentu zakończenia czynności wstępnych).
    12. Zdający rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem (rysunek wykreśla ołówkiem).
    13. W czasie trwania sprawdzianu zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu sprawdzianu, a w szczególności:
    § nie opuszcza sali egzaminacyjnej (w szczególnie uzasadnionej sytuacji zgłasza taką potrzebę przez podniesienie ręki i tylko za zgodą przewodniczącego zespołu nadzorującego może ją opuścić),
    § nie opuszcza wyznaczonego mu w sali miejsca (nie wstaje, nie chodzi, nie wierci się...),
    § w żadnej formie nie kontaktuje się z innymi zdającymi,
    § nie wypowiada uwag i komentarzy,
    § nie zadaje żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych,
    § nie korzysta z żadnych środków łączności.
    14. W przypadku niesamodzielnej pracy lub zakłócania przebiegu sprawdzianu (p.13), przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa sprawdzian danego ucznia, unieważnia jego pracę i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej.
    15. Zdający, który ukończył pracę przed terminem, zgłasza to przewodniczącemu zespołu nadzorującego przez podniesienie ręki z testem. Pracę może oddać dopiero wtedy, gdy podejdzie do niego członek zespołu nadzorującego. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.
    16. Po upływie wyznaczonego czasu uczniowie kończą pracę z testem i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego (odkładają długopisy/pióra i czekają na swoich miejscach na pozwolenie oddania pracy).




  • Wizyta gości z Bicester

    19.02.2009 Z dniach 17- 22 luty gościmy w naszej szkole koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły w Bicester w Wielkiej Brytanii
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny

    26.05.2008 21 maja br. odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Asy III klasy" przeznaczonego dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Do finału konkursu zakwalifikowało się 6 uczniów.
    I miejsce i tytuł "Asa III klasy" zdobył Szymon Olearczyk z klasy III A.
    II miejsce wywalczył Tomasz Górka z klasy III B, a miejsce III uzyskała Daria Chowaniec z kl. III B.
    Laureatom i pozostałym finalistaom gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy dalszch sukcesów w zmaganiach z ortografią.
    Zdjęcia laureatów i finalistów do obejrzenia w albumie
  • Kółko modelarskie - Śrubka 2008

    26.05.2008 Uczniowie należący do Kółka Modelarskiego wzięli udział w XIX Konkursie Modeli Kartonowych i Plastikowych Śrubka 2008.Wystawiono 6 modeli plastikowych w różnych kategoriach.
    Komisja konkursowa w kategorii S3-samoloty odrzutowe - skala 1:72 i mniejsze przyznała 3 miejsce (brązowy medal) Radosławowi Hojczykowi kl. IV A za model F-117.
    Wyróżnienia otrzymali:
    Kamil Pępek klasa V,
    Jakub Kołek klasa V,
    Rafał Danielczyk klasa V.
    PS
    Zaglądnij do galerii :)
  • Konkurs Recytatorski klas I-III

    22.04.2008 18 kwietnia 2008r. odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I, II i III "Cztery pory roku w poezji dziecięcej". Brało w nim udział 26 reprezentantów klas młodszych. Wszyscy uczestnicy prezentowali wiersz zgodne z tematyka konkursu, opiewające piękno przyrody różnych pór roku oraz ciekawe zjawiska pogodowe.
    W oczach komisji największe uznanie i I miejsce zdobył uczeń klasy IIIa Wojciech Osiński. Miejsce II otrzymał Damian Duszyński z klasy IIIb, III miejsce wywalczyła Katarzyna Konior z klasy II.
    Szczególne wyróżnienia otrzymali:
    Weronika Waluś z kl. I, Aleksandra Majdak z kl. II i Marta Jasek z kl. IIIb.
    Serdecznie gratulujemy!!
    Zdjęcia z przebiegu konkursu do obejrzenia w albumie fotograficznym.
  • Strona powstała

    Strona powstała
    03.12.2007 Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - m.in. spis klas, nauczycieli, plany lekcji i inne.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Kantego w Międzybrodziu Bialskim
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Kantego
    ul.Bielska 2
    34-312 Międzybrodzie Bialskie
  • (33) 866 18 01

Galeria zdjęć